„За мене си цел еден свет“: Маја Панчева слави роденедн

Маја Гроздановска Панчева денес слави роденден. Пејачката по тој повод таа објави фотографија на Инстаграм на која напиша „Среќен роденден на мене“.

Честитка со убави желби и посака и нејзината поголема ќерка Надица: „Најсреќен роденден мамо. Во светот можеби си една личност, но за мене си цел еден свет. Те сакам многу“, напиша Надица.

Маја објави и фотографија со нејзината колешка од Националната опера и балет, Лидија Кочовска.

Инаку Маја Гроздановска Панчева слави 51-ви роденден.

Фото: Инстаграм