Била вљубена во 10 години постар колега: Поради овој маж Карлеуша го доживеала првото љубовно разочарување - Сите „лудувале“ по него (ФОТО)

Јелена Карлеуша призна дека нејзиното прво љубовно разочарување е пејачот Жељко Шашиќ, во кој била вљубена во нејзините помлади денови.

Јелена Карлеуша денес е една од најголемите ѕвезди во Србија, а своевремено признала дека планирала тоа и да стане токму во периодот кога била лудо вљубена во колегата Жељко Шашиќ.

Како тинејџерка, нејзината љубов ја освоила десет години постариот пејач. Таа еднаш јавно проговори за тоа и откри дека тој тогаш не бил заинтересиран за врска со помали девојки. Во времето на неговата најголемата популарност, признала таа, била една од толпата девојки кои имале чувства кон пејачот и истакнува дека сега таа приказна и е многу смешна.

-Верувам дека таа приказна му е многу смешна, а и мене ми е сега. Жељко е прекрасно момче, но мојот вкус драстично се промени од тогаш, кога имав четиринаесет години. Сите мои детски љубови беа прекрасни. Шашиќ, кој беше многу постар од мене, се разбира, не го интересираа децата. Па, токму од него го доживеав првото разочарување во љубовта, но и ја научив лекцијата дека треба да се борам за љубов. Беше многу убав. Сите девојки, особено оние од Земун, го сакаа Жељко Шашиќ, а и јас“, изјави Јелена која искористи една прилика да му се „закани“ на Шашиќ.

-Се сеќавам, тој беше во Будва на плажа со 50 свои обожавателки и не сакаше ни „здраво“ да ми каже. Му пријдов и застанав пред пешкирот на кој лежеше, штитејќи го од сонцето, и му реков: „Од тебе ќе бидам поголема ѕвезда!“, се присети пејачката.

Фото:jelenakarleusha/zeljkosasic/Instagram