Близнаците се соочуваат со проблеми, Ваги-очекувајте огромни промени: Дневен хороскоп за 1 декември

Лав

Месечевата светлина го активира вашето љубовно поле и се што имате со вашата личност од минатото под знакот Девица. Не дозволувајте да се задржувате на ништо, ќе бидете во сегашниот момент. Здравјето ви е стабилно, но внимавајте на можни настинки.

Девица

За време на денешниот состанок на работа ќе бидете многу нејасни, а тоа најмногу ќе им пречи на претпоставените. Во следните неколку дена треба да се донесе многу важна одлука во врска со следните неколку деловни средби со луѓе од странство.

Вага

Личност под знакот Јарец веќе некое време ви се додворува на многу чуден начин, а тоа веќе ве нервира. До крајот на неделата може да добиете многу чудни вести од партнерот и ќе ви биде многу нејасно што навистина не е во ред со него.

Шкорпија

До крајот на денот ќе бидете под голем стрес поради ситуацијата дома и важно е навреме да ја донесете вистинската одлука. Не губете време оправдувајќи се пред партнерот затоа што немате потреба од тоа. Влијанието врз член на семејството е премногу емотивно. Чувајте ги вашите емоции.


Претходна страна  Следна страна