Болно слаба: Следбениците со жестоки критики кон Јелена Ѓоковиќ за нејзиниот изглед

Сопругата на најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, Јелена Ѓоковиќ, која важи за негувана жена која посветува големо внимание на исхраната, но е и доста активна физички.

Јелена неретко со своите обожаватели на социјалните мрежи дели совети за тренирање и како да остане во топ-форма.

Поубавата половина на светскиот тенисерски ас воедно е и веган, се грижи за здрава исхрана, и таа редовно споделува со своите следбеници на социјалната мрежа Инстаграм за своите спортски активности, но и моменти од фамилијарното секојдневие.  Повеќе на Фактор.мк


Фото: Инстаграм