Драгана Мирковиќ пред Тони го сакаше него: Беше еден од најдобрите фраери, пејачката се појави и во неговиот спот

Многумина заборавија кого сакаше Драгана Мирковиќ пред Тони. Таа беше главната ѕвезда на неговиот спот.

Драгана Мирковиќ и Тони Бијелиќ важат за еден од најскладните парови на српската јавна сцена, додека нивниот брак никогаш не бил проследен со скандали. Тие се вљубени од 1999 година, а љубовта меѓу нив е повеќе од очигледна.

Сепак, многумина заборавија кој беше нејзиниот избраник на почетокот на кариерата. Тапанарот на музичкиот бенд Руж, Зоран Томашевиќ Тома, важеше за еден од најпосакуваните момци во тоа време. Долго време се зборуваше дека на неговиот шарм паднала и познатата пејачка Драгана Мирковиќ.

Двајцата наводно биле во врска неколку месеци, а интересно е што пејачката се појавила и во спотот за неговата песна „Немица“ од 1990 година.


„Имате ли кај вас ноќно пливање? Во моето село нема, а во вашето“, прашува Драгана на почетокот на видеото, обраќајќи им се на момчињата од бендот, кои ги претстави како свои „нови пријатели“, пишува Нова.


Во 1990-тите Тома се испроба како водител и водеше музичка емисија на ТВ Пинк, додека извесно време работеше како маркетинг директор на „Сити рекордс“, а потоа се пресели во САД.

Во меѓувреме се ожени со извесна Душица, со која доби две деца - синот Марко и ќерката Лана. Тие го изградија своето семејно гнездо на Флорида.


Фото: Фејсбук/Youtube - screenshoot

Родителите им се најбогати на Балканската естрада, а тие двајца изгледа дека се заедно: Синот на Драгана Мирковиќ и ќерката на Здравко Чолиќ уживаат еден до друг