Џеј Ло пристигнува во Србија во мај! Ќе биде гостинка на ексклузивна забава на познат бизнисмен, а еве колку пари ќе добие

Една од најпопуларните и најголеми светски ѕвезди Џенифер Лопез, како што пренесоа српските медиуми, оваа пролет повторно доаѓа во Србија!

Латино дивата ќе пристигне во Белград на крајот на мај со приватен авион, а тука ја чека веридба на приватна забава на влијателен, познат локален бизнисмен, кој за таа цел одвоил дури 200.000 евра !

Како што наведува Курир, овој бизнисмен не штеди пари за раскошни прослави, а претходно организирал и престижни забави на кои присуствувале светски ѕвезди.

„Планирано е Џенифер да биде на забавата два часа. Се е договорено преку нејзините агенти. Во цената е вклучен трансферот на пејачката, престојот и дружењето со славеникот и неговите гости. Познато е дека таа слетува на аеродромот околу 18:00 часот. Од аеродромот до локацијата каде што ќе се одржи прославата треба еден час возење.Таму ќе остане околу час или два, по што ќе се врати во Америка. Нејзиниот тим не побара никакви дополнителни услови, само да не присуствуваат медиумите на настанот, ниту гости да и го нарушат разговорот“, вели изворот на Курир.

Да потсетиме, Џеј Ло веќе еднаш ја посети Србија. 

Имено, во ноември 2012 година одржа голем концерт во Белградската Арена. Таа пред локалниот паб се појави во светкав комбинезон во боја на кожа, а интересно е што концертот го заврши обвиена со српско знаме.

По тој повод, атрактивната пејачка пристигна во српскиот главен град со своите близнаци, а не ја напушти Арената, туку со децата го разгледа објектот, однесувајќи се природно и непринудено. Џенифер претходно побара бели рози зад сцената, најдобар бел порцелан, многу минерална вода, се да биде бело.