Џенифер Лопез позираше со сестрите: Не се знае која е поубава, а еве со што се занимаваат (ФОТО)

Јавноста често не добива можност да ги види членовите на семејството на Џенифер Лопез

Сите знаеме дека светски познатата Џенифер Лопез привлекува големо внимание со секоја своја објава, па така беше и овој пат.

Но, сега во центарот на вниманието не беше нејзиниот љубовен живот, ниту заводливиот Бен Афлек - сега тоа беше нејзиното семејство, нејзините две сестри кои јавноста нема можност често да ги гледа.

Станува збор за сопствените сестри Лесли и Линда, со кои Џенифер е во многу блиска врска.

View this post on Instagram

A post shared by Lynda Lopez (@lyndalopez08)


Иако не тргнаа по стапките на пејачката, и двете се многу остварени и убави дами. Лесли, нејзината помлада сестра има завидна кариера како новинар, па гледачите имаа можност да го видат нејзиното лице на малите екрани, додека нејзината сестра се проби во музичката индустрија.

Линда Лопез се фрли во телевизиското новинарство, каде имаше голем успех, а извесен период беше и водителка на забавна програма и водителка на нејзината сестра, која беше исклучително популарна.

Лесли, од друга страна, го пронашла својот пат и во музиката, првенствено пеејќи опера и емитувајќи програма како професорка по музика во училиште во Бронкс.

View this post on Instagram

A post shared by Lynda Lopez (@lyndalopez08)


Таа, за разлика од нејзините две сестри, ретко се појавува на социјалните мрежи, но направи исклучок кога нејзината ќерка се прогласи за трансродова, што самата Џенифер го објави во објава на Инстаграм каде вели дека е многу горда тетка.

Извор: glossy.rs