Џумбуш во домот на Ражнатовиќ: Цеца организираше гала прослава по раѓањето на внукот и ја собра цела естрада

Вељко и Богдана вчера го добија третиот син Исаиja, а по тој повод се одржа гала прослава во вилата Ражнатовиќ каде со многу пријатели го прославија доаѓањето на новиот член во кругот на семејството.

На прославата кај Ражнатовиќ дојдоа многу познати личности, меѓу кои Ивана и Петар Митиќ, Маја Беровиќ, Душан Куртиќ, Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг и многу други.

Откако во вилата се собраа голем број колеги на Цеца од естрадата, како и семејството и пријателите на Вељко, беше договорено изненадување.

Вељко и Цеца во еден момент излегоа од куќата каде ги чекаше огномет.

Цеца откри дека сака уште внуци, а потоа проговори и за необичното име за наследникот кое го избрале Вељко и Богдана.

„Сите сме многу среќни, имаме многу гости. Нема ништо поубаво што може да му се случи на човек. Што е Божја волја, ќе биде. Би било убаво да имаа девојче“, изјавила Цеца, а потоа откри дека веднаш по породувањето се слушнала со Богдан:

„Одлична е, денеска се слушнавме неколку пати. Таа брзо се разбуди од анестезија. Тоа е жена-змеј, не се ни посомневав“.

„Што би се чудел за името на детето на Вељко? Тоа е прекрасно и необично име, се изненадив кога двајцата решија да му го дадат тоа име“, рекла Цеца, пишува „Телеграф“.

Таа го спомна и нејзиниот зет Немања Гудељ, сопругот на Анастасија и откри зошто не можел да присуствува на семејната веселба.

„Срцето ми е полно, жал ми е што Немања не е тука, Светското првенство се уште трае“, изјави гордата пејачка, а потоа откри и дали и пречи кога луѓето ја нарекуваат „баба“:

„Тоа е прашање на љубов и врска. Нема потреба да ме викате баба, има многу поубави имиња“, искрено изјавила Цеца.

Анастасија Гудељ, која не ја криеше радоста, славеше во вилата заедно со пријателите и семејството. Анастасија времето, судејќи според социјалните мрежи, го помина со сестрата на нејзината тетка, ќерката на Лидија, сестрата на Цеца.

Фото: Инстаграм
Извор: Nova.rs