Еве зошто Викторија Бекам е модна икона на стилот: Го донесе најголемиот моден тренд за наредната сезона

Foto: Profimedia

Викторија Бекам, една од најпознатите дизајнерки во светот, негува класичен стил, елеганција и умереност. Облеката што ја создава ги краси овие епитети. Врз основа на нејзината нова колекција, можеме да видиме што ќе носиме оваа пролет и лето.

На ревијата гледаме модели облечени во жолто од глава до пети.

„Жолтата е бојата на сезоната, нијанси на банана и мед“, напиша Викторија под новото видео на својот Инстаграм профил.

View this post on Instagram

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham)Широките панталони за кои цело време зборуваме остануваат главен пролетен тренд. Многу жени со нетрпение го очекуваат затоа што удобноста конечно е во цената. 

Моделот на Викторија носи подолга јакна во слична жолта нијанса и обична ролка со овие панталони.


Ни се чини дека сите можеме да најдеме нешто слично во нашите плакари, не изгледа тешко да се комбинира.


Фото: Инстаграм-Викторија Бекам официјален профил

Може да ве интересира:

Must have: Ова парче ќе биде светски тренд број еден во претстојната сезона (ФОТО)