Must have: Ова парче ќе биде светски тренд број еден во претстојната сезона (ФОТО)

Фото насловна: Shutterstock

Овие сандали ќе бидат задолжителен пар чевли во чевларникот на секоја жена со стил

Сандалите - влечки се здобија со голема популарност во текот на 90-тите, а нив ги прослави познатата Кери Бредшо. Кога се појави во нив во серијата „Сексот и градот“, тие веднаш станаа водечки тренд.

Со модата што се врти во круг, повторно им дојде редот. Модните познавачи велат дека тоа ќе биде „must have“ парче за претстојната сезона.


Тие минатата година се вратија на модната сцена, но се предвидува дека оваа година ќе бидат уште поактуелни.

Кога станува збор за комбинирање, имате широк спектар на опции. Може да се носат како дел од дневни и вечерни комбинации. Одлично изгледаат со краток фустан, но и во комбинација со фармерки и класична маица.

Најдовме неколку идеи за тоа како можете да ги носите:


Фото: pinterest.com

Можеби ќе ве интересира:

Мантрата за 2021 година е: Мислете розово, облечете се розово, прошетајте розово!