Мантрата за 2021 година е: Мислете розово, облечете се розово, прошетајте розово!

Фото насловна: Инстаграм/ninasandbech/ Profimedia

50 нијанси на розова боја го преплавија нашиот Инстаграм, плакар и живот! Се чинеше дека модните експерти се чувствуваа во удобната зона на удобни и неутрални бои и решија да ни вратат малку спокојство, оптимизам и автентичност.

Розовата боја конечно ги надмина сите родови стереотипи, како и верувањето дека можат да го носат само најмодерните, и официјално стана боја на милениумците кои водат мали и големи револуции секој ден.


Прво беше прикажана на модните писти на светските дизајнери како Роксанда, Лое, Валентино, Кристофер Џон Роџерс и Клои, а потоа се пресели во доменот на убавината и дизајнот на ентериерот. Имено, розовата освен што е апсолутен моден тренд, го прави лицето посветло и помладо, а просторот посветол и поенергичен, поради што не треба да се заобиколува во ниту една сфера. Постои само едно правило: Колку е посветло, толку подобро!

Ако додадете обемни ракави, големи јаки и гломазни мокасини, ја имате неспорната ИТ комбинација за пролет 2021 година.


Фото: Инстгарам/bettinalooney/ninasandbech/sara_waiste/fiahamelijnck/styleidealist/

emmahoareau/slipintostyle

Можеби ќе ве интересира:

Моќен изглед и на дожд: Супер идеи за комбинирање на кабаница (ФОТО)