(ФОТО) 5 фустани со цветен дезен со кои Кејт Мидлтон го освои модниот свет

фото:PROFIMEDIA 

Иако обично носи еднобојни фустани и комбинации, кога војвотката од Кембриџ решава да внесе боја во нејзиниот стил, таа секогаш е придружена со цветни мотиви!

Ако сте љубител на стилот на облекување на сопругата на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон и ви се допаѓа цветниот дезен, сигурно ќе ви се допаднат овие фустани!

Изберете барем еден и најдете сличен модел и нема да зажалите.

Фустан од 180 долари, Мајкл Корс, во кој таа ја придружуваше принцезата Шарлот  на првиот ден од училиштето


Фустанот на ЛК Бенет вреден 300 долари, украсен со сини цветови, кој го носеше на турнеја во Австралија во 2014 година


На денот на менталното здравје 2016 година, Кејт Мидлтон и нејзиниот сопруг и зет присуствуваа на настан, таа носеше фустан од Кејт Спад од 498 американски долари


Овој фустан е омаж на принцезата Дајана, бидејќи свекрвата на Кејт носеше скоро идентичен во 1981 година. Тоа е фустан од марката Прада кој чини 1.750 долари


На познатата изложба за цвеќиња во Челси, таа се појави во зелен фустан со интересен цветен принт, кој наводно чинел 1.950 долари и кој го носи потписот на куќата Рочасизвор:glossy