Кејт Мидлтон никогаш нема модни утки: Откриен нејзиниот трик

Кејт Мидлтон е позната по тоа што никогаш не прави модни гафови, таа секогаш е совршено стилизирана и во склад со ситуацијата. Од неа не може да се очекува да прекрши правило, дури и кога станува збор за гардероба.

Експертот за кралска етикета, Мика Мајер, зборуваше за тоа како прерамки за градник се апсолутно недопуштени, па никогаш нема да ги забележиме ниту на Кејт. Сепак, останува прашањето - како го постигнува тоа? Одговорот е дека таа дури и не носи градник.

Мика ја откри нејзината тајна на Инстаграм: - Дали некогаш сте се запрашале зошто не гледате прерамки за градник кај неа? Ви откривам таен трик, парче што е задолжително во кралската гардероба!

View this post on Instagram

Royal Style Hack Alert!Ever wonder why you never see bra straps?! Swipe to see a secret trick which is a must-have royal wardrobe piece!

A post shared by Myka Meier (@mykameier) onИмено, станува збор за корсет, односно корсет без ленти и ремени. Невидливо е преку облека, најчесто тој е во бојата на кожата. Покрај тоа, друга опција е градник кој е зашиен во фустанот на Кејт.

Извор: glossy

(ФОТО) Принцезата Шарлот е копија на овој член од кралското семејство: Не се Кејт и Вилијам