(ФОТО) Една година подоцна: Како изгледа девојчето што се роди со бујна црна коса

Се сеќавате ли на оваа кукла? Таа сега е една година и го шармира целиот свет со својата прекрасна фризура и широка насмевка.

Малата Габриела е родена на 30 април 2019 година и таа веднаш го воодушеви светот со својата густа црна коса. Една година подоцна, поради нејзината долга коса, го заработи прекарот Златокоса и луѓето не можат да престанат да и се восхитуваат.


Мајката на Габриела, Деница Канева редовно објавува фотографии од преслаткото девојче. Освен на социјалните мрежи, Габи е ѕвезда во Софија, Бугарија, каде што живее ова семејство.

„Кога се роди Габи, јас веднаш бев импресионирана од нејзината коса. Мојата постара ќерка Ивона сонуваше за сестра со долга коса, на која може да и прави фризури. Нејзината желба се оствари “, вели гордата мајка.


Таа признава дека акушерките во болницата исто така биле воодушевени и признала дека никогаш не виделе бебе со толку многу коса.

„На секоја прошетка, луѓето не престануваат да се восхитуваат на нејзината коса. Таа ужива да биде во центарот на вниманието и, покрај косата, таа ги импресионира луѓето со својата широка насмевка “, додава Деница.

извор: zenskikutak
фото:instagram/gabi_zaharinova