(ФОТО) Заеви и Трамп како договорени: Првите дами во одлични црни комбинации, претседателите со исти вратоврски

Премиерот Зоран Заев и неговата сопруга Зорица Заева вчера присуствуваа на приемот организиран од Претседателот Трамп и првата дама Меланија, во Њујорк за време на ГС на ОН.

За оваа пригода, Меланија избра едноставен комбинезон во црна боја, додека пак Зорица интересна креација од сатен во црна боја. 

И претседателите беа компатибилни, односно имаа иста боја на вратоврска- ефеткно сина и класични костими во потемна боја.

Може да ве интересира и: 

(ФОТО) Заеви на свадба: Ќерката на Заев во бојата на оваа есен