(ФОТО) Која е поголема модна икона: Кејт Мидлтон или Викторија Бекам?

Кејт Мидлтон секој ден воодушевува со својот стил

Пред неколку години, Кејт Мидлтон важеше за кралска модна икона, а сега се најде во првите десет најпознати стилски жени во светот.

Кејт се најде во оваа борба веднаш зад Викторија Бекам, која дефинитивно се смета за модна икона во светот. Таа е секогаш гламурозна и дотерана, и секоја креација ја носи со неверојатен стил, и завзема внимание каде и да се појави. 


Иако многумина сметаа дека принцезата Меган Маркел ќе се најде на оваа листа, повеќето британски медиуми сметаат дека таа не заслужува да се најде на оваа листа. Една од работите по која е позната Кејт Мидлтон е нејзиното рециклирање на облека, модни парчиња кои ги носи по неколку пати.


Фото: Инстаграм/Profimedia

Можеби ќе ве интересира:

(ФОТО) Кејт Мидлтон стана блондинка: Конечно ја промени бојата на косата

Милионска сума: Бекамови потпишаа договор за серија на Нетфликс