(ФОТО) На 65 години без проблем носи кратки хеланки: Ѝ завидува пола свет

Поранешната манекенка Кристи Бринкли отсекогаш била популарна во јавноста - по нејзината харизма, по насмевката, совршеното тело и убавината.

Ја видовме во многу секси изданија, во кратко здолниште како тинејџерка, како и во мини фустан со туфни.

Овојпат таа нема никаков проблем, ни комплекси да прошета по ултра кратки хеланки.

Иако има 65 години, на изгледот би ѝ позавиделе многу помлади девојки. Сигурни сме дека никогаш не би погодиле дека Кристи има толку години.