(ФОТО) Нецензурирани смешни ситуации кои ќе ги разбере секоја мајка

Французинката Натали е писател и илустратор, а пред се мајка. Откако доби деца, почна да го илустрира својот секојдневен живот. Таа не цензурира како мајчинството навистина изгледа и затоа нејзините стрипови ни се омилени.

Погледнете 16 смешни илустрации во кои ќе се пронаде секоја трудница и мајка:

1. Секогаш се чувствувате како надуван балон.


„Единствена личност која не ги видела моите интимни делови од телото веќе 5 месеци наназад сум ЈАС.“


2. Никој не ве подготвува како ќе изгледа носењето бикини првиот пат по породувањето.

„Љубов, рече дека ќе ме сакаш засекогаш, зар не? Дури и ако ме видиш во бикини после породувањето?“


3. Првото искуство со доењето е просто незаборавно.

„ Го обожавам доењето! Оваа поврзаност со моето бебе е прекрасна.“


4. Не можете да најдете мир, дури ни кога сте во тоалет.

„Ако треба да ми се исполни само една желба, посакувам да можам барем еднаш да одам на раат во тоалет.“


5. Градите ти се секогаш огромни

„Ставаше силикони? ... Не, лактација е во прашање.“


6. Кога советите од книга не помагаат, обидете се да најдете сопствени методи. 7. Бидете сигурни дека вашето дете е добро заштитено од сончевите зраци.

„ Сонцето е птетно за твојата кожа. Ќе ми бидеш благодарен кога ќе пораснеш. Мама е најјакиот непријател против стареењето и ракот на кожа.“

8. Принудени сте да јадење боркула дури иако ја мразите. Така му давате добар пример на детето.


9. Учењето на вашето дете да комуницира ќе потрае некое време.

„Јасно ми е дека си фрустриран дека не ти дозволив да ги ставаш прстите во уста. Но какањето на мојот мобилен телефон не е најдобар начин за да го решиме овој проблем.“


10. Моќта на зголемувањето на гради за време на бременоста.

„Веќе ништо не ме собира!!“

11. Ах тие убави утра кога детето ќе се разбуди во 5 часот наутро.


12. Интимноста меѓу вас и вашиот партнер сега е исклучок, а не правило.

13. Станувате ултимативен мултитаскинг- непрекинато жонглирате меѓу семејните и работните обврски.

14. Било која задача поврзана со вашите нозе е невозможна за време на бременоста.15. Никој не ви кажа дека омилените играчки на бебето се оние кои случајно ќе ги најде низ вашиот дом.


16. „Душо, повторно сум бремена!“

Извор: boredpanda