(ФОТО) Нема да го препознаете: Лозано бил тинејџер со долга коса

Деновиве едно од најактуелните имиња во државата е името на Влатко Лозановски - Лозано. Тој на 23-ти овој месец ќе го одржи својот прв солистички концерт во ВИП Арената. 

Но, она што е интересно е тоа што, Лозано неодамна на својот Инстаграм профил го поддржи #10yearchallenge – от, но наместо од пред 10, објави фотографија од пред 15 години. 

Како популарниот пејач изгледал со долга коса погледнете на HASHTAG.MK