(ФОТО) Необична и тренди: Првата дама во ,, oversized

Секакогаш во вистинска комбинација за местото на кое треба да се појави. Модните грешки за неа се нешто непознато, па така и овој пат првата дама, Елизабета Ѓоргиевска покажа уште едно одлично модно парче. 

На фестивалот на детска литература и илустрации „Литера“ се појави во „оверсајз“ фустан, во вино боја. Инаку првата дама за првпат е видена во ваков модел на фустан, кој е апсолитен хит оваа сезона. 

На фотографиите во продолжение подгледете како и прилегаше ова на нашата прва дама.


Може да ве интересира:

Небесно- сина: Првата дама на Македонија го донесе гламурот на Манаки(ФОТО)

Првата дама впечатлива во Кенија: Розова боја за сензуална романтичност

(ФОТО) Претседателот Пендаровски и сопругата модно компатибилни на „Браќа Манаки“