(ФОТО) Претседателот Пендаровски и сопругата модно компатибилни на „Браќа Манаки“.

Вчеравечер во срцето на Битола, се случи свечено отворање на јубилејното 40 – то издание на ИФФК „Браќа Манаки“.

Покрај многубројните гости, можевме да го забележиме и претседателот на нашата земја, Стево Пендароски со сопругата Елизабета Ѓорѓиевска.

Двојката беше во компатибилна модна комбинација. Сосема класичен и елегантен стил со црно здолниште и бела кошула одлично прилегаше на Првата дама, додека претседателот се одлучи за класичен смокинг со тегет вратоврска.

Фото: Manaki Brother Festival, фејсбук