(ФОТО) Завидна фигура на 55 години: Селма Хајек во костим за капење

Актерката ја покажа својата завидина фигура на 55 години

Селма Хајек се фотографираше на плажа во црн костим за капење, а на таквата глетка ретко кој остана рамнодушен. Актерката за помалку од 24 часа „заработи“ скоро 2 милиони лајкови, како и низа комплименти за својот изглед. И во својата 55-та година од животт, Селма успева да одржи добра линија, а и без шминка, изгледа одлично.

- Да го чуваме својот мир- порача таа во опсиот на фотографијата.Фото: Profimedia