Готово е, овој пат дефинитивно: Џенифер Лопез се разведува од Бен Афлек

Обожавателите на славниот пар се во шок по веста за наводниот развод.

Иако одамна се шпекулираше дека односите помеѓу Џеј Ло и Бен Афлек не се на завидно ниво, овој пат, медиумите пренесуваат дека е готово помеѓу нив. Фановите веќе забележаа дека Бен и Џенифер не поминуваат некое време заедно, а последно е забележано дека актерот не ја носи бурмата. Тој не присуствуваше на Мет Гала со сопругата на 6 мај, и покрај нејзината важна позиција на настанот, со изговор дека е на снимање на новиот филм.

Сега тој е фокусиран на работата и неговите деца. Бен веќе се исели и веројатно ќе ја продаде својата куќа од соништата, која ја бараа цели две години. Тие никогаш нема да престанат да се сакаат, но таа не може да го контролира него и тој не може да се промени. Немаше шанси ова да трае, вели изворот.