ХОРОСКОП ЗА БАДНИК: Што ве очекува на овој посебен ден?

ОВЕН

Овие празници очекувај неколку убави моменти за паметење, бидејќи те очекуваат изненадувања на љубовно поле.

БИК

Меркур оваа зима е на твоја страна, па така ќе ти се остварат сите желби кои си ги замислил/а и ќе успееш навреме да го завршиш она што ти било испланирано.

БЛИЗНАЦИ

Овој период ќе бидеш опседната/а од купување подароци, па тоа може да те излуди за време на празниците.

РАК

Доколку чувствуваше дека ја губиш волјата за живот, Меркур овие празници ќе ти донесе многу енергија и здравје, па така одеднаш ќе те разбуди од зимскиот сон.

ЛАВ

Среќа што имаш супер семејство кое ќе ти ја осигура празничната топлина, па оваа година нема да мораш премногу да се заморуваш околу подготовките.

ДЕВИЦА

Овие празници ќе те „удри“ тотална празнична грозница, па така ќе имаш потреба да им честиташ на сите луѓе што ги познаваш, а воедно ќе освежиш некои стари пријателства.


Следна страна