Хурем покажа како изгледа нејзиниот татко, сите велат дека е копија на Ибрахим Паша: Инстаграм гори од коментарите на овие фотографии

Актерката Мерјем Узерли, која е најпозната по улогата на Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, неодамна објави фотографии со својот татко. Поводот беше Денот на татковците, а оваа споредба многумина ја истакнуваат во преден план.

„Истиот Ихрабим Паша од младоста“, „Вака изгледал Ибрахим Паша кога бил млад“, се дел од коментарите на Инстаграм профилот на Мерјем Узерли.

Нејзините следбеници веруваат дека таткото на актерката е многу сличен на актерот кој го толкуваше ликот на Ибрахим Паша во споменатата серија, Окан Јалабик, кого можете да го видите на левата страна на сликата.

Оние кои ја гледаа ТВ приказната што беше премиерно прикажана од 2011 до 2014 година, сигурно знаат дека Паша и Хурем биле лути непријатели. На Инстаграм велат дека Мерјем ја потсетува на татко и, а многумина се воодушевени од сликите од нејзиното детство кои ги објави.

Познатата Хурем шокираше со своето појавување неодамна на Канскиот филмски фестивал.

Актерката ќе наполни 41 година на 12 август. Родена е во брак на Германец и Турчин во германскиот град Касел, а како10 годишна девојка почнала да се занимава со актерство.

Улогата во „Сулејман Величествениот“ е нејзината најуспешна улога, иако глумеше и во други серии, а потоа се сврте кон Холивуд, барајќи шанса во американска продукција.

Играјќи ја Хурем, таа беше изложена на огромен притисок што не можеше да го издржи. Се зборуваше дека членовите на екипата не ги разбираат нејзините поплаки и тоа дури доведе до тоа актерката да побара помош од специјалист поради одредени психолошки проблеми. Таа се лекуваше на клиника во Германија, а потоа се врати на актерството, прифаќајќи улоги и во Турција. Мерјем глумеше во споменатата серија од 2011 до 2013 година, а сапуницата се емитуваше уште една година. Хурем во постарите години ја играше Вахиде Перчин.

Додека се снимаше серијата, Мерјем ја следеа и гласини дека имала афера со главниот актер Халија Ергенч, која е во брак со нејзината колешка Бергузар Корел. Се заврши со шпекулации. Се шпекулираше и дека е во врска со Озен Ѓувен, кој го играше Рустем Паша во „Сулејман Величествениот“.

Популарната актерка вистинска борба водеше со својот поранешен партнер, 17-годишниот постариот турски милионер Кан Атеш, со кој во 2014 година ја доби ќерката Лана. Овој бизнимсен побарал од Мерјем да абортира, а потоа по раѓањето на ќерката започнал жестока борба за старателство.

Поради сите тешкотии, Хурем паднала во стапицата на депресијата, па дури и имала мисли на самоубиство. Тоа беа многу тешки моменти за неа, но таа излезе од се како животен победник. Пред две години ја доби втората ќерка Лили, а не сака да го открие името на сегашниот партнер и таткото на ова девојче. Иако имаше информации дека е во врска со актерот Чаглар Ертугрул, тоа не е официјално потврдено. Насмевката и се врати на лицето, а додека не глуми, таа се фокусира на својата слаткарница во Германија.

Фото: Инстаграм
Извор: Zena.blic.rs