И летово ќе биде тренд број 1: Најженствениот моден додаток

Сламениот шешир е најзаводливиот летен додаток во женскиот гардеробер, смислен да штити од сонце, но и да привлекува внимание.

Освен на плажа, овој моден додаток лесно се вклопува во градскиот стил, за прошетки, кафе со пријателките...  

Модните дизајнери и популарни брендови во своите колекции веќе ги претставија сламените шешири во различни димензии и облици, а посебно шармантни се оние со ефектни детали и дезени. 

View this post on Instagram

A post shared by Kamila accessories (@jamoulasafi27)View this post on Instagram

A post shared by OXImoron Fashion Sense, LLC (@oximoronfash_on)Фото: freepik / Инстаграм

Можеби ќе ве интересира:

Природната седа коса на црвениот тепих станува хит: Познатите актерки не ги кријат годините - уживаат !