Имаше модринки по целото тело: Ја нарекуваа совршена жена, но сè се промени во моментот кога исчезна


Режисерот на Perfect Woman, Мајкл Бич, изјави за People дека тоа е психолошки трилер со море од шокантни откритија.

Новиот документарен филм „The Perfect Woman“ го следи еден од најбизарните случаи на сите времиња.

Шокантната серија има три дела и се фокусира на Шери Папини, која беше среќна 34-годишна сопруга и мајка на две деца кога исчезна во Калифорнија во 2016 година.

Исчезнувањето на Шери внесе страв кај луѓето од околината, кои ја бараа со помош на полицијата.

Шери за среќа беше пронајдена жива на автопат во Сакраменто, 22 години откако исчезна. Меѓутоа, нејзиното откритие не го затвори случајот, туку отвори нови прашања.

Откако Шери се врати, нејзиниот посветен сопруг Кит Папини, кој беше вознемирен поради нејзиното исчезнување, во неколку наврати зборуваше за целата ситуација.

„Masnice беше неверојатен“, изјави тој за ABC News.

Гледачите кои не се запознаени со овој случај ќе бидат шокирани.

Некои тврдат дека совршените бракови не постојат. Други прават да исчезнат. Документарната серија „Совршена жена: Мистериозното исчезнување на Шери Папини“ ќе се емитува од 20 јуни.

Режисерот на Мајкл Бич изјави за People дека се работи за психолошки трилер со море од шокантни откритија.

„Луѓето кои мислат дека ја знаат приказната за Шери Папин дека сите вести досега се само површни. Оние кои не знаат ништо за приказната ќе бидат шокирани“.

Кога била пронајдена, Шери на полицијата и рекла дека била киднапирана од две латиноамериканки.

Таа, исто така, рече дека некој од киднаперите сакал да ја прошверцува.

Гледачите ќе откријат како навистина настанала приказната до крајот на 2022 година, повеќе од пет години по нејзиното наводно киднапирање и ќе дознаат како Шери била наместена за сопственото исчезнување.

Полицијата открила дека Шери живее среќно во куќата на своето поранешно момче и дека не била киднапирана и малтретирана како што вели.

Шери побарала од своето поранешно момче да и направи рани и модринки за да изгледа како навистина да е киднапирана.

Кит поднесе барање за развод набргу откако неговата сопруга се изјасни за виновна.

Мотивот на Шери за лажирање на нејзиното исчезнување не е целосно разјаснет.Фото:Youtube