Исфрлете само една состојка од менито и ослабете три килограми за една недела

Позната нутриционистка успеала да ослабе 3 килограми за седум дена, и советува дека ова е најбрз начин и вие да го сторите тоа.

Ако сте веќе на диета и процесот на слабеење ви оди бавно, пробајте го овој трик. Можеби ќе звучи чудно, но нутриционистката од своето мени исфрлила само една состојка, овошјето. Дозволено е да внесете само неколку бобинки на крајот од неделата.

Овошјето е од голема важност за здравјето на организмот, затоа е важно овој режим на исхрана да го држите само 7 дена, а потоа да се вратите на вашата стара диета.