Карлеуша: Мојот сопруг во секој момент може слободно да поднесе барање за развод

Јелена во две новогодишни интервјуа зборуваше за својот сопруг Тошиќ, а после тоа за тамошните медиуми проговори и неговата адвокатка.

Поп ѕвездата Јелена Карлеуша на својот Инстаграм истакна дека никогаш не рекла дека нема да му даде развод на сопругот Душко Тошиќ, а тој во секој момент може слободно да поднесе барање и да се разведе.

Имено, Јелена во две новогодишни интервјуа зборуваше за Тошиќ, а после тоа за тамошните медиуми проговори и неговиот адвокат.

Карлеуша во оваа прилика преку приказни им се обрати на своите следбеници.

- Точно е дека изјавив дека животот на мојот сопруг нема смисла без мене. Никогаш не реков дека нема да му дадам развод на мојот сопруг. Мојот сопруг може слободно да поднесе барање за развод во секое време. Тоа го нема направено, барем досега, и никој не го спречува. Барем јас. Јас и Душко живееме заедно со децата во иста куќа - напиша таа и додаде:

- Вистинските мажи ги штитат своите жени од нивните непријатели, тие не ги здружуваат силите со нив против неа. Минатиот Божиќ повикав полиција, овој пат сум принудена да упатам таков апел. J...m you my Christmas and my life – е дел од објавата на ЈК.

Да потсетиме, поп ѕвездата Јелена Карлеуша гостуваше во емисијата „Први ред“ на телевизијата К1, каде зборуваше за кариерата, новите проекти, како и за приватниот живот.

-Ме изнервира Душко Тошиќ, па морав да го казнам со еден пост, но не се разведовме. На хартија, не се разведовме и сѐ уште живееме во иста куќа. Врските се специфични, не знам како да се изразам без пак да ми се јави неговиот адвокат. Жално е што дури и го спомнувам неговиот адвокат, но ќе кажам една голема вистина и ќе ставам точка.

-Животот на Душко нема смисла без мене. Тоа е една голема вистина. Тој не постои без мене. Сè уште живееме многу убаво со нашите деца во нашите четири ѕида. Мама и тато не работат, тоа е тажната приказна на секој друг брачен пар во Србија. Бракот како институција пропаѓа пред се поради машкото непочитување кон жената, тоа за жал е голема вистина. Јас сум вечен оптимист кој се надева дека ќе помине некоја клетва, магија, црна магија и дека луѓето ќе ги сфатат грешките што ги прават. Генерално, жените во Србија се тажни, мажите се лоши за нас. Мажите многу ги обезвреднија, не ги почитуваат и сакаат жените на вистински начин. Која е смислата да се навредува жена без разлика каква е таа.

Многу лесно ставив точка на мојот прв брак. Сега односите во куќата се нарушени и чекам Душко да разбере дека јас сум божицата на вселената и неговата единствена вистинска љубов. Едноставно не трпам никаков неуспех и пораз и на деловен и на личен план. Бидејќи сум дете на разведени родители, едноставно сум алергична на пропаѓањето на семејната институција. Сметам дека падот на семејството се заснова на ерозијата на машкоста во домашното општество. Токму со овие зборови им ја објаснив ситуацијата на моите ќерки. Ги воспитувам моите деца онака како што треба да се воспитува секоја ќерка. Мајката е најдоминантната фигура во животот на секоја ќерка и најважната фигура и така треба да се воспитува секое машко или женско дете. Кога станува збор за таткото, тоа е фигура која мора да постои. Тоа е една од причините зошто мојот брак со Душко трае и опстојува. Не сакам моите деца да бидат деца на разведени родители - изјави Јелена Карлеуша во програмата Прв ред на телевизијата К1.


ФОТО: Инстаграм

Извор: телеграф.рс