Ким Кардашијан топлес, за оние со силно срце и добар вид: Шминката прави чуда

Ким Кардашијан ја најави нејзината празнична колекција за долна облека. На објавените фотографии Кардашијан на прв поглед не личи на себе. 

Нејзината порака на новата колекција е: „Поминете ги празниците дома...со SKIMS“.

Најпознатата ријалити ѕвезда ја претстави својата нова празнична колекција за брендот SKIMS, а за таа прилика целосно го промени имиџот и позираше полугола.

View this post on Instagram

A post shared by Kim Kardashian (@kimkardashian)


Ким е повторно русокоса барем за оваа прилика. Навикнати сме често да оди од крајност во крајност, но за да постигне винтиџ изглед за снимањето на кампањата, успеа да изгледа како поинаква личност.

Вниманието го привлече со топлес издание, а позираше со сосема поинаква шминка од онаа на која сме навикнати, погодна за русокоси, додека голите гради ги покри со лизгалки.

Ким Кардашијан постигна помал успех со својот бренд на долна облека SKIMS, па по соработката со компанијата „Сваровски“ ја ангажираше актерката Ким Катрал да го рекламира нејзиниот бренд, познатата Саманта од серијата „Сексот и градот“.

Фото: Инстаграм
Извор: superzena.b92.net