ЌЕ РИПНЕ ТЕМПЕРАТУРАТА, АМА НЕМА КУРТУЛ ОД ВЕТРОТ И ДОЖДОТ: Еве какво време не очекува утре и во среда

Метеорологот Славчо Попоски со метео детали за следните неколку дена.

„Во Македонија под влијание на циклонска активност со центар над Медитеранот, од вторник кон крајот на денот и навечер, па во деновите потоа облачноста ќе се зголеми и ќе има повремени врнежи од дожд. Повремено и локално врнежите ќе бидат обилни, особено во среда. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец, и истиот повремено ќе засилува на интензитет.

Подетално на Фактор тука.