Ќерките на Александар Митевски и Дарко Димитров прославија матура: Едната нежна во бело, другата елегантна во црно (ФОТО)

Лара и Мања се преубави матурантки, секоја во свој стил

Еден од најубавите и најзапаметените денови во животот е матурската прослава. Тинејџерите кои го завршуваат средното обраовазните сонуваат за овој голем дел. Особено девојчињата многу време наназад размислуваат за тоа како да излгледаат.

Матура годинава прославуваат и ќерки на наши двајца познати музичари.

Едната е Лара, ќерката на познатиот композитор Дарко Димитров. Таа избрала едноставен бел фустан припиен за телото и нежна шминка.

Матура прослави и Мања, ќерката на музичарот Александар Митевски. Таа избрала елегантен долг фустан во црна боја со интересни детали.