Која е Фатма Флорез? Миленичката на новиот претседател на Аргентина кој се прослави фалејќи се со својата сексуална издржливост

Хавиер Мајли е новиот новоизбран претседател на Аргентина, а Фатима Флорес како негова сегашна партнерка ќе биде прва дама на нацијата.

Досега, аргентинската актерка Фатима Флорез беше претежно позната по имитирањето на познатите личности и водењето емисии, но по убедливата изборна победа на нејзиниот партнер Хавиер Мајли, 42-годишната ѕвезда ќе биде позната низ светот како нова прва дама на Аргентина.

Фатима Флорез - чие вистинско име е Марија Еугенија Флорез - е родена во февруари 1981 година и пораснала во Оливос, на периферијата на Буенос Аирес. Се верува дека таткото на актерката Оскар работел како архитект, додека нејзината мајка Марта била професорка по географија. Двојката има три ќерки и се развеле кога Фатима имала девет години. Зборувајќи за „Clarin“ во 2014 година, Фатима рече дека можела да ја види претседателската палата, каде што сега ќе биде нејзиното момче, од нејзиниот дом како дете и забележала дека хеликоптери секогаш доаѓаат и си одат.

Во интервју за „Infobe“ во 2019 година, Фатима откри како првпат го открила својот талент за глума кога била во основно училиште. Како тинејџерка, актерката се бореше со сликата за себе и разви анорексија по разводот на нејзините родители. Во интервју за „Pampita Ardohain“ во 2018 година, Фатима - која тежела 40 килограми како тинејџерка - рече: „Криев, особено од моите родители, кога ме прашаа дали јадам - ​​јас лажев“.

Досега, аргентинската актерка Фатима Флорез беше претежно позната по имитирањето на познатите личности и водењето емисии, но по убедливата изборна победа на нејзиниот партнер Хавиер Мајли, 42-годишната ѕвезда ќе биде позната низ светот како нова прва дама на Аргентина. Двојката првпат започна да се забавува во јули оваа година, откако се сретна во шоуто минатиот декември, додека Фатима сè уште беше во брак со нејзиниот сопруг, пишува Дејли мејл.

Но, дали неговата самопрогласена „лавица“ ќе успее да го скроти новиот „плејбој“ претседател кој се прослави фалејќи се со својата сексуална издржливост и љубовта кон тројки?

Кога имала 17 години, Фатима станала танчерка и се појавила во продукциите на музичарот Пепито Цибријанс. Три години подоцна, Фатима се приклучи на бендот Лас Примас и се пресели во Перу на работа каде го запозна нејзиниот поранешен сопруг Норберт Маркос, кој е речиси 20 години постар од неа.

Романсата на Хавиер Милеј
Во декември 2022 година, Фатима го запознала своето сега момче Хавиер Милеј кога и двајцата се појавиле во популарното ток-шоу на Мирте Легранд - два месеци пред таа официјално да се раздели од нејзиниот сопруг. За време на интервјуто, Фатима му рекла на политичарот: „Ти си премногу сам за твојата важна улога“. Во октомври, парот се врати во шоуто на Мирте за да потврди дека се забавуваат. Фатима објасни: „Почнавме да разговараме на Инстаграм и почнавме да се гледаме. Тоа дојде многу природно“. Двојката ја опиша нивната љубов како „егзотична“. Фатима потоа објасни како официјално се разделила од нејзиниот сопруг на нејзиниот роденден во февруари - споредувајќи ја разделбата со историската битка кај Сан Лоренцо во 1813 година.

Кој е Хавиер?
Пред пет години тој одеднаш ја испроба среќата во омилените дневни ТВ-шоуа во Аргентина и продуцентите брзо сфатија дека гледачите не можат да се заситат од неговите луди тврдења за неговата сексуална издржливост и неговите дрски политички мислења. Отворено зборуваше и за тројки.

Тој претпочита да се нарекува себеси анархо-капиталист, што значи дека би сакал да „откине“ што е можно повеќе владина интервенција и сето тоа да го остави на слободниот пазар. Хавиер гордо вели дека порано бил инструктор за тантрички бавен - секс, медитативна форма на сексуален однос заснован на источните филозофии каде што крајната цел не е оргазам, туку уживање во процесот.

Фото: Инстаграм
Извор: najzena.alo.rs