Летниковец од соништата, базен и само кога ќе погледнете внатре: Ова е луксузниот дом на Драган Којиќ Кеба (ФОТО)

Во текот на кариерата заработи доволно пари за да си дозволи дом од бајките за себе и за своето семејство

Популарниот пејач Драган Којиќ Кеба со години е на музичката сцена. Се прослави со голем број хитови и сега и покрај тоа што е во својата 7-ма деценија, сè уште има младешка енергија.

Како многу успешен музичар, добро заработи, а парите мудро ги вложи. Тој и неговата сопруга Оља Којиќ изградија прекрасен дом на Бежанијска коса, кој го уредија онака како што сакаа.


Во пространиот двор на куќата има голем базен каде што семејството може да се разлади за време на топлите летни денови, како и прекрасен летниковец кој е сместен во зеленилото и е идеално место за уживање во топлите летни денови. .

Куќата зафаќа површина од повеќе од 300 квадратни метри, а ентериерот е уреден во антички стил, со примеси на класика и допир на елеганција.

Врз основа на фотографиите кои Кеба ги објавува на социјалните мрежи, можевме да видиме како изгледа неговата дневна соба во која целото семејство поминува најголем дел од своето време.

Целата куќа е опремена со мебел од скап стил и сè е од дрво, па зрачи со посебна семејна топлина. Доминантни се пастелните тонови и бојата на дрвото, а удобноста е нешто на кое брачната двојка Којиќ дефинитивно му даде приоритет пред сè друго.

Извор: glossy.espreso.co.rs