Летото без нив е незамисливо: Неодоливи фустани кои издишуваат луксуз во бебешко плава боја

Лесни и разиграни, тесни, изработени од свила или шифон, со или без апликации, ова лето фустанот во бебешко плава мора е едно од парчињата што мора да ги имате.

Сега, кога летото официјално пристигна, нема апсолутно никаква причина да не се вадат сите омилени парчиња за топлите денови од плакарот, а оваа сезона мора да се најдат и оние фустани во бебешка плава боја .


View this post on Instagram

A post shared by Katie Davila | Fashion Blogger (@brunetteinblush)Со доаѓањето на летото, плавата боја е секогаш совршен избор затоа што мириса на сино небо и незгодни води на прекрасни океани. Светло синиот фустан изгледа волшебно и има квалитет на свежа, но пред сè луксузна, префинета атмосфера.

Отсекогаш сме повеќе наклонети кон модата во летото, бидејќи сакаме да излеземе од сивата боја и да „додадеме“ малку боја. Сега има толку многу трендови што навистина не недостасуваат, па розовите, зелените, портокаловите нијанси стануваат сè попопуларни, а светлосината се издвојува.

View this post on Instagram

A post shared by ALEKSANDRA (@venomerose)Доколку преферирате посуптилни комбинации, можете да се одлучите за нежно бебешка сина во комбинација со беж или крем боја.


View this post on Instagram

A post shared by KENZAZ STORE (@kenzaz.cannes)
Овие две пригушени бои совршено се усогласуваат една со друга и гарантираат елегантен изглед.