Мал рај на земјата: Погледнете го необично уредениот дом на Ѓорѓе Ѓоковиќ и Сашка Веселинов (ФОТО)

Помладиот брат на нашиот најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, Ѓорѓе неодамна ја запроси својата девојка Сашка, а во септември оваа двојка приреди раскошна венчавка

Сашка не споделува премногу семејни моменти на социјалните мрежи, но овој пат покажа дел од рајот во кој уживаат таа и Ѓорѓе. Згодната русокоса објави неколку фотографии на кои го покажа прекрасно уредениот ентериер.

Големо внимание привлекува каминот во централниот дел, цвеќињата и украсните вазни, но и најфиното дрво од кое е направен најголемиот дел од мебелот. Интересно е и тоа што папагалот зазема посебно место во нивното срце, но и во нивниот дом, па е дозволено да лета слободно низ куќата.

Извор: glossy.espreso.co.rs