,

Милица Мандиќ ја израдува Србија со Олимписко злато, а нејзиниот моден стил е за медал: 5 нејзини модерни и шик изданија

фото:Aleksandar Dimitrijević / RAS Srbija

Српската таеквондиска Милица Мандиќ вчера ја исполни со гордост цела Србија - оваа дама во финалето во категоријата над 67 килограми ја победи репрезентативката на Јужна Кореја, Дабин Ли и освои златен медал на Олимписките игри во Токио.

View this post on Instagram

A post shared by Milica Mandic (@mandic_milica)


Сепак, Милица не само што е неверојатна спортистка, таа работеше напорно и на себе и на други полиња и може да се пофали со универзитетска диплома, но и со фактот дека е потпретседател на Олимпискиот комитет на Србија.

Цветаат розите на Мандиќ кога станува збор и за емотивниот живот - таа е заљубена во својот колега - таеквондоистот Марко Ѓуришиќ веќе осум години.

View this post on Instagram

A post shared by Milica Mandic (@mandic_milica)


„Не сакам многу да зборувам за тоа, но ние двајца сме долго време заедно и сме верени. Искрено, може да се каже дека јас едвај го чекам тој втор дел од животот после спортот", рече неодамна Милица Мандиќ.

29-годишната спортистка плени со својата посветеност кон спортот, патриотизмот, широката насмевка и веселата енергија, но и убавината и одличниот моден стил.
Еден поглед на нејзиниот Инстаграм е доволен за да разберете колку оваа белграѓанка ужива да се дотерува и да ги следи трендовите, а за вас издвоивме пет нејзини модни изданија - без грешка и многу ефикасни.

1. Милица неодамна се пофали со совршено летно издание - романтичен бел фустан со црни точки со паф ракави, кој го надополни со црни сандали со прерамки и ефективни златни обетки.

2. Дека точките се дефинитивно нејзиниот омилен дизајн, докажува и лежерната комбинација што ја носеше додека шеташе низ Сараево. Милица избра бели панталони со точки, и ги искомбинира со црна памучна маица и бели патики. Толку едноставно, а сепак шик!

3. И кога се во прашање глам настаните, Милица знае како да избере вистинска комбинација. Така, на една свадба блесна во елегантен фустан со цветен дезен, а овој стајлинг го заокружи со сини сандали со високи потпетици и чанта во беж боја.

4. Продолжуваме со елегантните изданија на прекрасната спортистка - на друга венчавка, таа е во тесен тегет фустан со тенки прерамки со реси, а монотонијата на оваа секси креација ја разби со сребрени салонки со светки.

5. Мандиќ изгледа одлично дури и кога ќе се определи за комплетно спортски комбинации, па еднаш прошета во Москва во урбано и тренди издание во кое тренерката игра главна улога. Заедно со светло - кафеава тренерка, таа носеше бујна црна јакна, шарени патики и беж капа, а целата комбинација е идеална за опуштен зимски ден.


извор:GLOSSY