Милионерка облекла фустан од Али Експрес: Нејзиниот изглед на Оскарите ја чинел 80 евра

Во 2015 година, богатството на богатата наследничка беше проценето на 20 милиони долари. За тоа колку пари се депонирани на нејзините сметки во последно време, Ники мудро молчи

Неделата вечерта беше една од најзабавните во годината за многу познати личности. Ѕвездите најпрво се собраа на црвениот тепих на Оскарите, а потоа заминаа на афтер-журката организирана од магазинот Vanity Fair. Судејќи по фотографиите, забавата била преполна - на неа дошле дури и оние познати личности кои обично го игнорираат социјалниот живот.

Покрај Каја Гербер, гушкајќи го вознемирениот дечко Остин Батлер, кој загуби од Брендан Фрејзер во номинацијата за најдобар актер, се одмораше Моника Левински се одмори. А недалеку од Наоми Кембел, облечена во Шеипарели, Џенифер Кулиџ жареше со чаша пенливо вино во рацете.

View this post on Instagram

A post shared by Nicky Rothschild (@nickyhilton)Ники Хилтон-Ротшилд, која на забавата дојде во луксузен син фустан со асиметрична линија на рамениците и шлиц на страна, не остана незабележана.

Досега модните критичари не успеаја да откријат на кој дизајнер му припаѓа авторството на оваа облека, но излезе дека токму истиот фустан можете да го купите на AliExpress. Згора на тоа, чини само 80 евра (помалку од 7 руски рубли).Многумина се шегуваат дека за забавата на Vanity Fair, Ники решила да заштеди пари и не сакала да потроши голема сума пари за фустанот (а потоа чекала неколку недели да пристигне од Кина), но во случајот за ѕвездата, оваа верзија звучи апсурдно. Да потсетиме уште еднаш дека Ники се презива Хилтон-Ротшилд.

Во 2015 година, богатството на Ники Хилтон-Ротшилд, сестрата на разгалената богаташка Парис Хилтон, беше проценето на 20 милиони долари, не сметајќи ги акциите во хотелската империја што ги наследи од нејзиниот славен прадедо Конрад Хилтон. Колку пари сега се складирани на нејзините сметки, ѕвездата претпочита да не кажува. Притоа, очигледно е дека сега троши многу помалку отколку во турбулентната младост.

Некогаш, Ники лесно можеше да се качи на приватен авион и да лета на пат, да плати неколку илјади долари за вечера или да трча низ најдобрите ноќни клубови во Њујорк. Сега таа е одговорна мајка на три деца: се облекува скромно, целото слободно време го поминува со своите деца и е многу поподготвена да купува играчки отколку чевли и дијаманти.

Таа ера изгледа поминала!


Фото: Инстаграм