Минатиот викенд свадба, овој на Малдиви: Актерот Жарко Димоски ужива во медениот месец со сопругата (ФОТО)

Македонски актер Жарко Димоски пред две години го изговори судбоносното „ДА“ во Хрватска, а минатиот викенд направи венчавка во црква и свадба во Скопје.

Овој викенд пак, тој со сопругата Андреа се на меден месец во Малдиви. Преку фотографии на Инстаграм покажаа дел од преубавата романтична атмосфера, како и луксузниот ресорт во кој се сместени.