Мислевме дека е само ботокс, но тие користат екстремни третмани: Ѕвездите и „природниот изглед“

Сите се сеќаваме на скандалот од 2015 година, кога супер манекенката Жизел Бундшен, облечена во бурка, се обиде да се скрие кога одеше на клиника за пластична хирургија, но од фактите не може да се избегне.

Колку што тие беа природно убави и имаа завидна линија, и работеа на тоа со врвни тренери и цел тим експерти задолжени за најдобра исхрана и нега на лицето и телото, толку практично сите познати личности во одреден момент прибегнуваат кон одреден естетски третман, секако во обид да се зачува младешкиот изглед.

Многу од нив видливо претеруваат со овие постапки, додека други мудро корегираат дел по дел од лицето и телото на таков начин што честопати заклучуваме како може да изгледаат убаво и природно без помош на козметичка хирургија.

Сепак, тоа не е баш точно.

Иако можеби не е видливо, практично сите sвезди трошат значителни суми пари на разни третмани за убавина.

Овие се најскапите што ги знаеме:

Селин Дион, 2,5 милиони долари

Пејачката потроши 2,5 милиони долари за да инсталира овлажнител во нејзината хотелска соба во Лас Вегас, што требаше да ги задржи нејзините гласни жици топли и да спречи сушење на кожата.

Мадона, 99 000 долари

Мадона наводно купила домашен уред за отстранување на целулит за 99 илјади долари. Тоа е уред кој третира области на кожата со целулит со акустични бранови.

Ријана, 25 000 долари неделно

Забележавте дека Рири скоро никогаш не се појавува во јавноста со иста фризура. Пејачката наводно плаќа 25.000 долари неделно за приватен фризер кој се грижи само за нејзината коса.

Мила Кунис, 8.900 долари

Актерката редовно оди на пилинг со дијаманти и рубини кои темелно ја чистат кожата. Со оглед на вредноста на тие скапоцени камења, не е изненадувачки што Мила Кунис издвои 8.900 долари за еден третман.

Серена Вилијамс, 6.300 долари

Ова е можеби најбизарниот третман на оваа листа. Серена беше првата личност која ја испроба најскапата бања на светот во хотелот Виктор во Мајами- када полна со илјада литри изворска вода Евијан.

Џиџи Хадид, 2.500 долари

Џиџи потроши 2.500 долари на маникир, оној за Мет Гала во 2016 година. Таа носеше сребрен маникир кој се состоеше од три кристали под секој нокт.

Ким Кардашијан, 1.900 долари

Сите сме виделе фотографии од Ким од третманот на лицето „вампир“. Риајлити ѕвездата отиде на третман на лице со сопствена крв и плати 1900 долари за тоа.

Џенифер Лопез, 1.200 долари неделно

Долгогодишниот младешки изглед на Џеј Ло дефинитивно не е ефтин, ниту е возбудлив. Имено, Лопез троши 1.200 долари неделно на третман на лице со човечка плацента, што ја стимулира регенерацијата на кожата и ја прави поцврста.

Викторија Бекам, 635 долари по третман

Ако мислите дека човечката плацента звучи одвратно, тогаш сигурно ќе ве воодушеви фактот дека Викторија оди на третмани за лице со овча плацента што се увезува од Нов Зеланд и плаќа 635 долари по третман за тоа.

Кејт Мидлтон, 325 долари по третман

Кејт, Гвинет Палтроу и Викторија Бекам редовно одат на третмани за лице со отров од пчели. Овој третман чини 325 американски долари и ја одржува кожата подолго време млада.

Извор: Story