Многу жени ги заобиколуваат, но не и Ирина Шајк: Манекенката прошета во тренди чизми (ФОТО)

Славната манекенка Ирина Шајк (35) е фотографирана на улиците во Њујорк на прошека со ќерката Леа која ја има од врската со Бредли Купер.

Руската убавица за опуштената прошетка избрала дневна комбинација, која се состои од ефектен џепмер со црвено-црни пруги и капут.

Овој аутфит го искомбинирала со чизми над колената од италијанскиот бренд „Bottega Veneta“, а кои се во тренд, но ретко која дама се осудува да ги облече.


Папараците ја „ловеле“ цел ден, па ја фотграфираа и во истото издание, но без наследничката.

Стајлингот Ирина го завршила со црна капа и ретро очила за сонце од дизајнерот Линда Фаров.


Извор: Kurir.rs

Фото: Profimedia

Може да ве интересира:

Стил на денот: Ирина Шајк со стајлинг во крем боја на прошетка со ќерката Леа