„Моето момче е надвор од градот“: Дру Баримор конечно ја откри мистеријата на легендарната маица што ја носеше на премиерата на познатиот филм од 2003 година

Дру Баримор го враќа легендарниот слоган на маичката.

Во видеото објавено на социјалните мрежи, актерката (49) го врати еден од нејзините најпознати иконски изгледи, познатата луда маица „Моето момче е надвор од градот“ што ја носеше на премиерата на „Чарлиевите ангели 2: Тотално метеж“ во 2003 година.

„Ја купив во продавница за ситни производи во Ист Вилиџ во Њујорк“, објаснила Дру во видеото додека носела поширока верзија од таа маичка.

Таа била со нејзиното тогашно момче, тапанарот на The Strokes, Фабрицио „Фаби“ Морети, кога ја купила маицата, која удобно ја извадила од својот плакар ноќта на настанот на црвениот тепих.

„Од која било причина, бев во фазон, нема да носам фустан, само сакам да носам маица. Потоа некој ми најде убави кожени панталони и реков, мислам дека треба да се појавам така на премиерата“, додала таа.

@thedrewbarrymoreshow Drew tells the story behind her iconic t-shirt #iconic #vintage #style #nyc #charliesangels original sound - thedrewbarrymoreshow

Потоа го спои горниот дел со ѓердан со привезок од полумесечина и металик зелена сенка за очи и обичен молив за очи.

Во меѓувреме, нејзините колешки Луси Лу и Камерон Дијаз заслепуваа во поформални фустани - Лу во црн фустан и Дијаз во секси темно тиркизна тоалета со едно рамо.

Пред да зачекори на тепихот, Баримор беше фотографирана облечена во маицата и држејќи шише и чаша шампањ додека таа и Дијаз одеа на премиерата, пренесува People.

„Најмив стар училишен автобус со божиќни светилки и закачени гумени пилиња за да не однесе до таму! Бев во фазон „верувај ми! Ќе биде забавно да се појавиш вака! И тогаш се се сруши! Од хаубата  буквално почна да изгледува дим, открила Баримор во објава на Инстаграм во 2020 година.

„Добри времиња“, рече таа, потсетувајќи се на познатата фотографија од една епизода од ноември 2022 година во нејзиното шоу.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Извор: Najzena.alo.rs