„Моја кралица“: Милан Калиниќ ја покажа мајка му и ја воодушеви јавноста - никој не може да поверува дека има толку години

Милан Калиниќ ја покажа мајка си

Актерот и водител Милан Калиниќ го прослави Божиќ со семејството, како што налага традицијата, а потоа ги воодушеви сите свои следбеници со видеото кое го сподели на социјалната мрежа Инстаграм.

Имено, тој ја снимил својата мајка која има 77 години и која танцува и се забавува како тинејџерка. 

- Мојата кралица, 77 години - напиша Милан Калиниќ во описот на видеото на Инстаграм. 

Инаку, таткото на актерката Ања Мандиќ, откако се разведе од мајка ѝ, се ожени со мајката на Милан Калиниќ. Денеска живеат во среќна заедница, а Милан и Ања имаат одлични односи.


Фото: Инстаграм / Youtube - screenshoot

Во брак се 16 години, а ретко се појавуваат заедно во јавност: Оваа убавица е сопруга на познатиот водител Милан Калиниќ (ФОТО)