Највкусните ситни колачи за славите кои доаѓаат: Декоративни, сочни и готови за не повеќе од половина час (РЕЦЕПТИ)

Без разлика дали преферирате модерни колачиња или оние што ги правеа нашите баби, овде ќе најдете брзи идеи за домашни колачи.

Доаѓаат празници и семејни слави, многумина од нас подготвуваат празнични трпези, а доколку сè уште не знаете со што да ги воодушевите гостите на вашата прослава, еве неколку брзи предлози.

Медни срца

Доколку сакате да им послужите на пријателите и семејството нешто поразлично за следната прослава, задолжително пробајте ги овие колачиња.

ВИДЕО РЕЦЕПТ:


Пудинг бомбици

Тие не бараат премногу време или скапи состојки, а се меѓу највкусните задоволства на трпезата.

ВИДЕО РЕЦЕПТ:


Посни кикиритки бомбици

Најпопуларни меѓу ситните колачи се чоколадните топчиња за кои не е потребно печење, а оваа верзија на топчиња од кикирики е совршена - имаат полн и интензивен вкус, сочни се, многу брзо се спремаат.

ВИДЕО РЕЦЕПТ:


Црно-бела обланда

Обландите се омилен деликатес, а комбинацијата од два вида чоколада, бисквити и ореви го прави овој фил особено богат.

ВИДЕО РЕЦЕПТ:


Коцки мињони

Ситни мали коцки со прекрасен вкус, и многу модерни!

ВИДЕО РЕЦЕПТ:


Макаронс

Овие колачиња со години се еден од најчестите избори на слатки за секоја посебна пригода!

ВИДЕО РЕЦЕПТ:


Не заборавајте да ни кажете кои ситни колачи ги испробавте!

извор:GLOSSY

Титов колач- омиленото благо во Југославија: Рецепт за најкремастиот и највкусен десерт

Хит рецепт за колач од три состојки: Нема поевтин деликатес, а се прави за 5 минути