„Нема да „бркам“ ништо, како и секогаш“, откри Рада Манојловиќ кога планира да има деца

Популарната фолкерка се подготвува за издавање на нов албум, а на емотивен план како да и цветаат рози.

Рада Манојловиќ неодамна неколку пати беше видена со непознат маж, поради што почнаа да се шушка дека нашла нова љубов. Пејачката, сепак, остана воздржана кога ја прашаа за нејзиното ново момче, но навести дека е среќна.

- Ништо не се случува, но јас сум среќна. Јас сум многу среќна. Само сакам да издадам нов албум, па ќе разговараме на некои теми. Нема да бркам ништо, како што отсекогаш бркав, сега пуштив, па … Нека излезе албумот, па ќе се сакаме, ќе имаме деца … – изјави Рада Манојловиќ.

Првата јавна врска на Рада беше со Милан Станковиќ, со кој остана во пријателски односи по раскинувањето. По раскинувањето со него, таа влезе во врска со поранешниот кошаркар Момир Гајиќ. Сепак, врската со Харис Берковиќ привлече најголемо внимание бидејќи тој беше голем обожавател на Рада пред да се запознаат.

Таа во една прилика откри дека не е подготвена да стане мајка и дека нејзиниот поранешен партнер Харис Берковиќ не можел да ја разбере нејзината одлука дека сè уште не сака деца.

- Се обидов да му објаснам на Харис и на другите, воопшто го немам тоа чувство. Сите мислат дека е до нив, во смисла, не сакаш дете со мене... немам такво чувство“ – изјави пејачката во емисијата „На терапија со Славица Ѓукиќ Дејановиќ“.

Фото:Инстаграм