Непрепознатлива: Манекенката Софија Милошевиќ изненади со изгледот (ФОТО)

Манекенката Софија Милошевиќ, со години е позната по својата долга руса коса, и очекувано, направи општ хаос на Инстаграм откако објави фотографија на која таа е со виолетова боја на коса.

Манекенката нема навика да експериментира со физичкиот изглед, па со години е препознатлива по долгата руса коса. Сепак, очигледно ситуацијата со коронавирусот влијаеше и на сопругата на фудбалерот Лука Јовиќ да донесе одлука за некои промени.

 Имено, Софија изненади многу следбеници на Инстаграм со виолетовата боја на коса објавувајќи фотографија на стори.


Милошевиќ малку поигра со филтрите на нејзиниот телефон, па проба друга боја на коса на себе. 


Фото: Инстгарам/sofijamilo

Можеби ќе ве интересира:

(ВИДЕО) Луксузна вила со стил во Мадрид: Огромен двор со зеленило и базен