Неверојатно стилски жени: Дами кои докажуваат дека годините се само бројка

Колку пати низ глава ви поминала мислата: „Овој тип облека не одговара на мојата возраст“?

Нема ништо полошо од границите што си ги поставуваме заради јавното мислење.

Оние што го разбираат животот и знаат да уживаат секој ден, ја знаат цената на личната среќа и самодовербата да бидат себеси.

Денес ве запознаеме со 11 повозрасни жени кои одат спротивно од општо прифатените норми на стил и успеваат да ги шармираат сите со своето чувство за мода.

Овие се дами кои ги поминале своите 50-ти години, но остануваат во светот на убавината и стилот:

Лин Слејтер, 64 години


Сара Џејн Адамс, 64 години


Беатрис Ост, 78 години


Емико, 93 години


Ципора Саломон, 64 години


Дебра Рапоропорт, 71 година


Лесли Кауфорд, 61


Мелани Кобајаши, 53 години


Алисон Велч, 53


Џудит Бојд, 75 години


Дори Џејкобсон, 82 години
Фото: Инстаграм

(ФОТО) Со чанта од 2700 евра: Бриџит Макрон ја воодушеви Европа со нејзиниот младешки стил