Од 90 намалив на 55 кг: Инди се преполови, па откри на кој начин успеала

Пејачката Индира Инди ослабе дури 35 килограми, а откри како го направила тоа.

Пејачката Индира Арадиновиќ Инди беше препознатлива по бујните облини, додека со текот на времето се здебели со многу вишок килограми. Пејачката со години се бореше против вишокот килограми, а потоа ја шокираше јавноста со својата револуционерна трансформација.

Покрај бројните познати личности кои направија операција за намалување на желудникот, на овој тренд не одолеа и Инди, по што имаше опасни компликации. Имено, на пејачката во брза реакција и е отстранета слезината и ѝ е поставен бајпас, а познато е дека таа неколку дена се борела за живот.

View this post on Instagram

A post shared by I N D Y ARADINOVIĆ- DJURDJEVIĆ (@indy_ara_indira)Овој метод за намалување на вишокот килограми е еден од наједноставните, а се повеќе луѓе се подложуваат на операција и покрај тоа што процедурата носи голем ризик.

Самата Инди откри дека од 90 килограми отишла на 55, додека планот за исхрана го сподели и со следбениците на Инстаграм. Никогаш не ја солам храната. Не сакам сол. Некое сирење, кисело млеко, авокадо или нешто зелено на чинија. Протеин, за полнење на мускулите, кои многу ги изгубив при процесот на слабеење. Отидов на операција со 90 кг и сега имам 55 кг. И многу сум среќна, витална и здрава. Да, и не сум малку висока со 1,65. Велат отров се чува во мали шишиња. Пријатно“, напиша Инди.

View this post on Instagram

A post shared by I N D Y ARADINOVIĆ- DJURDJEVIĆ (@indy_ara_indira)Пејачката денес строго се грижи за својот изглед и начин на живеење, а често ги советува другите и нѐ мотивира да се движиме повеќе.

View this post on Instagram

A post shared by I N D Y ARADINOVIĆ- DJURDJEVIĆ (@indy_ara_indira)„Да се ​​базираме на здрава исхрана, здрави навики, да не бидеме мрзеливи... Разбирам дека живееме онака како што живееме, дека живееме брз живот, дека сме под стрес, но дека не го сквернавиме нашето здравје со некои нездрави и калорични оброци заради краткотрајно задоволство... Или јадете барем толку, но трошете се, одете во теретана, трчајте по ливада, пливање, бис, што и да е“, изјави таа еднаш.


фото: инстаграм