Ослабнете 5 килограми за три недели со овие два шејка

За разлика од некои диети кои можат да бидат скапи затоа што вклучуваат намирници кои секојдневно не се користат во исхраната, слабеењето со шејкови им е достапно на сите, особено во периодот кога пазарите ни се полни со овошје и со зеленчук. Со овие два шејка, според искуствата се слабее 5 килограми за три недели.

Микс од киви и од јаболка

Потребно е: 

- Четири киви

- Две јаболка

- Шолја немасно млеко

- Една лажичка протеински прашок

Сите намирници заедно се мешаат во блендер и се пие додека сокот е свеж.

Егзотик

Потребно е:

- Пола краставица 

- Малку свежо искечкан ананас

- Шолја немасно млеко

Искечкајте ја крставицата заедно со ананасот и со млекото и ставете ја во блендер. Мешајте додека масата не стане мазна и веднаш напијте се.