Појадок кој не дебелее: Диетата на Кајли Џенер

За изгледот на Кајли Џенер се заслужни две работи - пластичните операции и нејзината исхрана.

Најмладата сестра од кланот Кардишијан, Џенер, има здрави навики кои ги практикува секој ден од рано утро, бидејќи никогаш не го прескокнува појадокот кој, како што изјави во едно интервју, ѝ дава сила за остатокот од денот.

Со оброкот секогаш пие зелен чај од ѓумбир кој е чист од токсини.

Кајли истакнува дека ваквиот појадок со часови ја држи сита, па благодарејќи на него за време во денот не претерува со храната.